Śladami międzywojennej arystokracji z pogranicza Wielkopolski i Kujaw, czyli przywracanie pamięci

 Sober 2024 1.jpg

Na zdj. od lewej: Karol Soberski i Dawid Jung

27 lutego 2024 r. w Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie odbyło się spotkanie autorskie z Karolem Soberskim, które poprowadził Dawid Jung.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie z Irminą Kosmalą – czyli krótki przewodnik po najnowszej literaturze Gniezna

Dawid Irmna 2 2023.JPG
Na zdjęciu od lewej: Dawid Jung, Irmina Kosmala (fot. Władysław Nielipiński)

Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się jak zwykle, czyli od ogłoszenia na fb Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna: Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu z cyklu „Zbliżenia”. W Czytelni Biblioteki Głównej o godzinie 17:00 będziecie mieć okazję do rozmowy z Irminą Kosmalą. Spotkanie odbędzie się wokół jej najnowszej publikacji: „Itinerarium, czyli przewodnik z lektur dla podróżnych”. Rozmowę poprowadzi Dawid Jung – wydawca i redaktor naczelny Zeszytów Poetyckich.  Wstęp wolny!

 

I stało się! Oto 15 grudnia 2023 roku, o godzinie 17, Czytelnia przy ul. Mieszka I zapełniła się publicznością. Byli znajomi i przyjaciele płci obojga głównej bohaterki, była jej najbliższa rodzina – z rodzicami, mężem, siostrą i małym siostrzeńcem włącznie, byli przedstawiciele dawnej Kuźni Literackiej (a dzisiaj jej ostatnie podpory – Agnieszka Lange i Marek Jabłoński), byli przedstawiciele mojego pokolenia (np. Marzena Szczerkowska i Andrzej Malicki) oraz piszący autorzy z pokolenia Irminy (np. Iza Budzyńska, Rafał Wichniewicz, Michał Kubacki i Aleksander Olo Karwowski), byli wreszcie przedstawiciele Zarządu Wielkopolskiego Oddziału SPP z Igorem Frenderem Wojciechowskim (który przyjechał z Poznania), Dawidem Jungiem i piszącym te słowa, był wreszcie Piotr Wiśniewski, dyrektor Biblioteki, który na koniec obdarował Irminę pięknym bukietem kwiatów.

 

Czytaj więcej...

Granda w Gnieźnie, czyli przywracanie ciemnej pamięci o naszych przodkach

Dawid i Rafał 2023.jpg

Na zdjęciu od lewej: Dawid Jung i Rafał Wichniewicz (fot. Irmina Kosmala)

Czytaj więcej...