Nowy Niezbędnik Inteligenta - dlaczego warto chodzić z głową w chmurach?

NI_Pogoda.jpg

Już  od 8 lipca można w  kioskach trafić na specjalną publikację POLITYKI „Niezbędnik Inteligenta. Nauka”,  poświęconą pogodzie.

Pogoda wiąże się z żywiołami. Burze i ulewy, huragany i tornada, susze i powodzie. Człowiek z jednej strony już wie, jak z nimi żyć, bo uczy się tego od poprzednich pokoleń. Ale z drugiej strony, nie jest do starcia z nimi przygotowany, bo z powodu ocieplenia klimatu występują one tam, gdzie dotąd ich nie było, a tam, gdzie były – nasilają się i są coraz groźniejsze. W tym numerze „Niezbędnika Inteligenta” opowiadamy o tym, co takiego się dzieje na Ziemi, że aura z kapryśnej stała się po prostu groźna. Tłumaczymy, jak się tworzą zjawiska, z którymi mamy do czynienia. Pytamy specjalistów, co pogoda dla nas szykuje w bliższej i dalszej przyszłości.

Pokazujemy też jednak piękno, jakie pogoda ze sobą przynosi. Zadziwiające kształty chmur, tajemnicze barwy nieba, miraże i iluzje – wszystko, co daje człowiekowi niezwykłe doświadczenia, pozwala na odnalezienie w sobie radości i spokoju. Czasami warto chodzić z głową w chmurach.

„Niezbędnik Inteligenta. Nauka: Pogoda” (156 s.) ukaże się 8 lipca w kioskach i na sklep.polityka.pl w cenie 19,99 zł.