Zaproszenie do Gniezna na spotkanie autorskie - 13.09.2020

 Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna oraz Irmina Kosmala zapraszają Państwa
na niecodzienne spotkanie z literaturą.

                                                                                                               

13 września (niedziela) o 18:00 w Latarni na Wenei odbędzie się spotkanie autorskie Irminy Kosmali poświęcone jej debiutanckiej powieści Złudzie.

 

Dlaczego żyjemy w pozorze prawdy? – na to i inne pytania będzie można usłyszeć odpowiedź podczas spotkania wpisującego się w doroczny Festiwal Słowa „Preteksty”.

 

Spotkanie poprowadzi polonistka od piętnastu lat związana z Kuźnią Literacką i publikująca recenzje na jej stronach – Agnieszka Lange.

 

 

Zaproszenie do Nowej Rudy na spotkanie promujące książkę "Architektura racjonalnej Europy" podczas Festiwalu Góry Literatury

Architektura racjonalnej Europy2019.jpg

Wydawnictwo EMG i Festiwal Góry Literatury zapraszają na spotkanie promujące książkę "Architektura racjonalnej Europy" Łukasza Wojciechowskiego - piąty tom serii "Architektura jest najważniejsza".

Spotkanie odbędzie się w czwartek 18 lipca w Szklanym Domu w Nowej Rudzie (ul. Cicha 2) o godz. 13:30. Z autorem książki rozmawiać będzie Zbigniew Maćków.

 

Czytaj więcej...

Przedwakacyjne spotkanie Kuźni Literackiej – czerwiec 2019

IMG_20190615_175845_HDR.jpg

"Marząc o rzeczach, cofamy się do dzieciństwa.
Niedostępne przedmioty pozwalają skoncentrować smutek w jednym kształcie.
Opisać to, czego nam brakuje". - Marcin Wicha

 

Czytaj więcej...

Kilka refleksji wokół najnowszej powieści W. Myśliwskiego – przedświąteczne spotkanie Kuźni Literackiej

Ucho igielne 2019.jpg

Jeszcze w kwietniu, tydzień przed świętami, udało nam się spotkać, by trzy godziny pobyć ze sobą „w słowie”. Punktem wyjścia okazał się kolejny egzystencjalny traktat uznanego w Polsce pisarza – Wiesława Myśliwskiego.  Jego najnowsza powieść, jak to na ogół z tego typu prozą narracyjną bywa, osadzoną głęboko w doświadczeniach międzyludzkich, zachęciła nas do spojrzenia na swoje sprawy z innej, nieco szerszej perspektywy.

Czytaj więcej...