Nowa książka POLITYKI już 3 sierpnia - „Największa. Pandemia hiszpanki u progu niepodległej Polski” Łukasza Mieszkowskiego

PP_HISZPANKA_OKLADKA_3D_72.jpg

 

Już od 3 sierpnia premierę ma nowa książka wydana przez POLITYKĘ: „Największa. Pandemia hiszpanki u progu niepodległej Polski” Łukasza Mieszkowskiego.

 

Autor książki przypomina rzeczywiste źródła epidemii, jej historię i reakcje ówczesnych rządów. Jest pionierską próbą rekonstrukcji przebiegu hiszpanki w II Rzeczypospolitej i gorzkim dowodem na to, jak rzadko wyciągamy lekcje z historii.

 

Łukasz Mieszkowski jest historykiem, w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk pisze doktorat zatytułowany „Smoki i wszy. Polska w czasie zarazy 1918–1922”. Jest także artystą plastykiem, m.in. autorem muzeum i założenia pomnikowego na terenie byłego obozu zagłady w Sobiborze oraz warszawskiego pomnika Archiwum Ringelbluma, którego budowa właśnie się rozpoczyna.

 

Książka będzie w sprzedaży od 3 sierpnia na sklep.polityka.pl, a od 12 sierpnia w kioskach razem z 33. numerem tygodnika POLITYKA w cenie 34,99 zł.

Książka będzie dostępna także w wersji e-booka.

Więcej o książce na naszej stronie.