Niedoskonali - Jolanta Kosowska

Niedoskonali_okl.jpg


Doskonale Niedoskonali


Jolanta Kosowska powraca i zabiera czytelników w kolejną niesamowitą podróż… Podążaj krętymi uliczkami tajemniczej, mrocznej Lizbony i odkryj poruszającą, pełną nadziei opowieść o Niedoskonałych!


Są takie miejsca, które mają w sobie trudną do wytłumaczenia magię. Miejsca, które potrafią uleczyć nawet najbardziej zranione dusze… Dla Majki, Davida, Camili i Brunona takim miejscem staje się knajpa z muzyką fado w jednej z biednych dzielnic Lizbony. To właśnie tutaj krzyżują się ich ścieżki, gdy każde z nich próbuje uciec od bolesnych wspomnień i poszukać nowego sposobu na życie. Nie wiedzą jeszcze, że przyjaźń, która niespodziewanie pojawi się między nimi, stanie się najlepszym lekarstwem na powracające traumy.

– Dwoje ludzi, którzy są sobie bliscy, nie mogą mieć przed sobą tajemnic. Tak przynajmniej mówi Camila. Przemyślałem to i przyznaję jej rację. Popatrz! Widzisz ten duży budynek po prawej stronie? – zapytał nieoczekiwanie, wyciągając przed siebie rękę. – Armata, przy której stoimy, wydaje się celować prosto w niego. Spójrz ponad lufę armaty! Będzie ci łatwiej go zauważyć w tej masie innych domów. – Chodzi ci o ten duży budynek z zielonym dachem? Ten, którego fasada oświetlona jest snopem światła? – zapytałam. – Tak, o ten. Obok niego jest park, a tuż za nim sporo wyższy budynek z tarasem na dachu. Widzisz? – Widzę. – Tam się wychowałem – powiedział nieoczekiwanie. – To twój dom rodzinny? – zapytałam. – Nie, to dom dziecka, w którym dorastałem. Staliśmy obok siebie z rękami opartymi o murek. Nasze dłonie przylegały do siebie. Czułam ciepło jego dłoni. – To miejsce pozornie nie ma już dla mnie żadnego znaczenia, ale kładzie się cieniem na moim życiu. Często łapię się na tym, że uciekam, bo boję się, że ktoś mnie zrani. Nie buduję stałych związków, niewchodzę w bliskie relacje. Obudowuję się murem, który dla obcych jest nie do przebicia.


Przed Tobą sentymentalna wyprawa do mrocznej części Lizbony, o której nie mówi się w przewodnikach. Jaką historią tym razem Jolanta Kosowska poruszy Twoje serce? Przekonaj się!

O autorce:
Jolanta Kosowska – urodzona na Opolszczyźnie, większość życia związana z Wrocławiem, Opolem i Sobótką, absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej i studiów podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego. Z zawodu lekarka, specjalistka w trzech dziedzinach medycyny. Nieustannie szuka nowych wyzwań i swojego miejsca na ziemi. Od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Dreźnie. Jest związana z drezdeńską Polonią. Dzieli swój czas pomiędzy pracę zawodową, podróże i pisanie powieści. Jest autorką czternastu powieści obyczajowych.