W mroku - Agnieszka Janiszewska

W_mroku_okl.jpg


Znajdź siebie W mroku


Czy rozdrapywanie starych ran może przynieść ukojenie? Sprawdź jak odnaleźć siebie w cieniu bolesnych wspomnień. Daj poprowadzić się przez Agnieszkę Janiszewską korytarzami tęsknoty i bólu, aż do ukojenia.


Warszawa, 2006 rok. Po latach pobytu za granicą do Polski przylatuje Katarzyna Jaworska wraz z córką Karoliną. Najważniejszym celem ich podróży jest sprzedaż rodzinnego domu Katarzyny w podwarszawskim Pomiechowie. Wizyta w kraju to dla obu kobiet nie tylko okazja do odwiedzenia miejsc i ludzi, za którymi skrycie tęskniły, ale przede wszystkim – do konfrontacji z przeszłością. A ta kryje w sobie mnóstwo bolesnych tajemnic i trudnych emocji, które niegdyś stały się powodem decyzji o opuszczeniu kraju. Dla Karoliny to być może ostatnia szansa, by uporać się z poczuciem winy i naprawić relacje z najbliższymi. Dla Katarzyny – pretekst do zdobycia się na szczerość wobec siebie samej i wobec tych, których uważała za przyjaciół. Czy uda im się wyjść z cienia wspomnień i zacząć żyć na nowo?

Niektórym udaje się przecież odciąć od własnej przeszłości, w tym od własnej rodziny, jednak w jej przypadku okazało się to niemożliwe. Nie każdy może sobie pozwolić, by po prostu spróbować zacząć wszystko od nowa, w innym miejscu świata czy choćby w drugim końcu kraju. A Renata należała właśnie do tych, którzy nie mogliby sobie na to pozwolić.


Jak zagoić stare rany? Przekonaj się o tym, czytając najnowszą powieść Agnieszki Janiszewskiej!

O autorce:

Agnieszka Janiszewska – ukończyła historię na Uniwersytecie Warszawskim, pracuje jako nauczyciel historii w liceum ogólnokształcącym. Od urodzenia związana jest z Warszawą, obecnie mieszka w jednej z podwarszawskich miejscowości. Znana jest z porywających sag rodzinnych oraz doskonale zarysowanego tła historycznego w powieściach obyczajowo-historycznych.
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zaczytani i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/W_mroku.