Spotkanie promocyjne wokół książki "Drzewa" z Olgą Tokarczuk i Małgorzatą Omilanowską

Drzewa2018

 

Wydawnictwo EMG i Festiwal Góry Literatury mają zaszczyt zaprosić na spotkanie wokół książki "Drzewa" z serii "Architektura jest najważniejsza". Spotkanie odbędzie się 20 lipca o godzinie 17.30 w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich.

Poprowadzi je Irek Grin, a rozmawiać o książce będą jej autorzy: Małgorzata Omilanowska i Olga Tokarczuk.

"Drzewa"

Barbara Bartkowicz, Marta Leśniakowska, Małgorzata Omilanowska, Olga Tokarczuk, Grzegorz Piątek, Jan Rylke, Piotr Wróbel

Seria: Architektura jest najważniejsza, tom IV

Nieprzemyślane niszczenie dziedzictwa przyrodniczego (na niespotykaną dotąd w demokratycznej Polsce skalę), z którym mamy do czynienia w ostatnim czasie, sprowokowało Ewę Mańkowską-Grin do stworzenia następnego tomu z serii „Architektura jest najważniejsza”. Tom w całości poświęcony jest drzewom. Wydawnictwo EMG zaproponowało wybranym autorom napisanie esejów o drzewach i ich roli w kontekście działalności architektonicznej i urbanistycznej. Różnorodność spojrzeń i postaw prezentowanych w szkicach oddaje bogactwo możliwych sposobów rozumienia i opisu niełatwego związku natury i kultury.

Zamieszczone w książce teksty Barbary Bartkowicz, Marty Leśniakowskiej, Małgorzaty Omilanowskiej, Olgi Tokarczuk, Grzegorza Piątka, Piotra Wróbla i Jana Rylkego mierzą się z zagadnieniami wzajemnej zależności, ostrego konfliktu, przenikania się i współżycia świata drzew z rozwijającą się w szalonym tempie cywilizacją człowieka i jej najlepiej widoczną emanacją: architekturą i budownictwem.

Seria jest dedykowana pamięci zmarłego w 2012 roku prof. Tomasza Mańkowskiego, architekta.

Drzewa

Seria: Architektura jest najważniejsza, tom IV Wydawnictwo EMG, Kraków 2018 ISBN 978-83-63464-17-2 Oprawa miękka ze skrzydełkami Str. 208

Format: 168x210 mm

Cena: 40,00 zł

Premiera: 23 kwiecień 2018

Wydawnictwo EMG składa podziękowania za pomoc w wydaniu niniejszej

książki:

Fundacji im. Tislowitzów,

Kancelarii TPG,

Iwonie i Piotrowi Beaupré