Wieczór poetycki Sławomira Krzyśki we Wrocławiu

Krzyska Woclaw 2024 1.jpg

 


Za nami kolejne spotkanie z poezją doktora Sławomira Krzyśki. I jak to zawsze podczas takich poetyckich, profesjonalnie zorganizowanych wieczorów bywa, gościliśmy w pięknej sali Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, w której wokół nas wsłuchiwali się w prezentowane hojnie utwory przesympatyczni goście; wnętrze sali wypełniała cudowna, karmiąca nasze zmysły muzyka zaaranżowana na potrzebę niniejszego spotkania przez Sarę Powagę oraz wypowiadane z odpowiednią artykulacją wiersze zinterpretowane przez Marcina Drewka, jak i samego bohatera spotkania.

Wydarzenie miało miejsce 16 marca. Tego samego dnia żegnaliśmy w Gnieźnie wybitnego lekarza - doktora Mariana Fludra - którego, jak się okazało, znała i wrocławska społeczność. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć o doktorze. Następnie przybliżyłam twórczość doktora Sławomira Krzyśki, opowiedziałam o jego wieloletnich próbach zbratania z poetyckim słowem, pracy twórczej na uniwersytecie w Kaliszu oraz włączenia do prestiżowego Rycerskiego Zakonu Bibliofilskiego z tytułem Dostojnej Makulatury.

Wieczór nasycony poezją, muzyką oraz cudowną barwą głosu wybitnej artystki Sary Powagi pozostanie w naszej pamięci na długo.

 

                                                                                                                Irmina Kosmala 

 

Krzyska Wroclaw 2024.jpg

Dr Sławomir Krzyśka

Krzyska Sara Powaga 2024.jpg

Sara Powaga

Krzyska Drewek 2024.jpg

Dr Marcin Drewek

Irmina Kosmala 2024.jpg

Irmina Kosmala