Najwyższe odznaczenie nadane przez Senat RP dla Dawida Junga, redaktora naczelnego Zeszytów Poetyckich

Medal Senatu dla Dawida 12024.jpg

Pani Marszałek Senatu, Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Pan Wicemarszałek Senatu, Rafał Grupiński,
wręczają Medal Senatu DAWIDOWI JUNGOWI  

 

To był niezwykły dzień. 5 czerwca 2024 r. w kancelarii Pani Marszałek Senatu RP, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Dawid Jung przyjął najwyższe odznaczenie nadane przez Senat, stanowiące jedno z najważniejszych nagród w polskim systemie wyróżnień – Medal Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

- Cieszę się, że w Pańskie ręce trafia to ogromne wyróżnienie, przyznane za zasługi dla rozwoju kultury polskiej – powiedziała Pani Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, ze wzruszeniem wręczając Dawidowi Jungowi medal w asyście Wicemarszałka Senatu, Pana Rafała Grupińskiego.

W trakcie spotkania Dawid Jung opowiedział o swojej bogatej pracy twórczej (przez ponad dwadzieścia lat redagowanie ogólnopolskiego pisma literackiego Zeszyty Poetyckie -  poświęconego najnowszej poezji polskiej, jak i promowanie w tym prestiżowym medium najciekawszych jej twórców; budowa Muzeum Polskich Organów Elektronicznych, w którym wkrótce będzie można obejrzeć ponad sto różnych zabytkowych modeli; promocja Gniezna i regionu poprzez organizowanie różnych wydarzeń kulturalnych).

Podczas rozmowy nie zabrakło pytań o plany związane z przyszłorocznymi obchodami milenijnymi w Gnieźnie. Pan Wicemarszałek Senatu obiecał przybyć na jedno ze zorganizowanych przez nas wydarzeń (Zeszyty Poetyckie&Kuźnia Literacka) do naszego miasta.

W imieniu całej redakcji Kuźni Literackiej gratuluję Dawidowi Jungowi tak zaszczytnego odznaczenia i życzę Mu dalszych sukcesów twórczych oraz wydawniczych.

                                                                                      Irmina Kosmala

 

 

Medal Senatu dla Dawida 4 2024.jpg

(fot. I. Kosmala)

 

Medal Senatu dla Dawida 2 2024.jpg

Medal Senatu dla Dawida 3 2024.jpg