Metro 2033 - Do światła

do swiatla_front_3D


Już za miesiąc polska premiera książki Andrieja Diakowa „Do światła”, która w Rosji została uznana za najlepszą powieść wydaną w serii Uniwersum Metro 2033.

Z tej okazji Wydawnictwo Insignis na stronie metro2033.pl rozpoczyna publikację jej fragmentów. Można je przeczytać albo wysłuchać (nagrania w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Gosztyły), a następnie wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest nowy gadżet – stalowy termos z logo Uniwersum Metro 2033.

W tym tygodniu dostępny jest pierwszy fragment powieści „Do światła”.

„Do światła” to pierwszy tom trylogii Andrieja Diakowa, ukazującej się w ramach Uniwersum Metro 2033 – międzynarodowego projektu Dmitrija Glukhovsky’ego, autora bestsellerów „Metro 2033” i „Metro 2034”, w którym biorą udział pisarze, osadzający swe historie w postapokaliptycznym świecie „Metra 2033”.

Pod wodzą Tarana, doświadczonego stalkera, wyrusza z petersburskiego metra grupa straceńców z misją odszukania tajemniczego światła, którego źródło tkwi gdzieś w Kronsztadzie. Stalker za udział w wyprawie zażądał… dwunastoletniego sierotę, Gleba. W grupie znajduje się też wyznawca kultu Exodusu, wierzący w Arkę, która zabierze wybrańców do raju wolnego od promieniowania.

Jak rozwiną się szorstkie początkowo relacje opiekuna i chłopca? Co czeka na wędrowców u celu? Czy spotkają innych, którzy przetrwali Katastrofę? Czy może z bazy Floty Bałtyckiej zabierze ich krążownik „Wariag” – mityczna Arka wyznawców Exodusu?

„Do światła” Andrieja Diakowa to w Rosji największy sukces w ramach projektu Uniwersum Metro 2033 od czasu legendarnego „Metra 2033”.

Fragment książki

----------------------------------------

Prezentujemy trzeci fragment powieści „Do światła”, która ukaże się już 27 czerwca w ramach projektu Uniwersum Metro 2033. Autorem książki jest Adriej Diakow, 34-letni mieszkaniec St. Petersburga. Napisane w dwa zaledwie miesiące „Do światła” zostało uznane w Rosji za najlepszą książkę Uniwersum Metro 2033 wydaną w 2010 roku.

We wtorek 12 czerwca świętujemy też 33. urodziny Dmitrija Glukhovsky’ego, autora „Metra 2033” i pomysłodawcy Uniwersum Metro 2033. Jubilatowi życzmy wszystkiego najlepszego (no… może oprócz zwycięstwa reprezentacji Rosji w meczu z Polską). Wszystkim, którzy chcą przeczytać legendarne „Metro 2033” przypominamy, że można je zupełnie za darmo pobrać ze strony metro2033.pl

Czytając trzeci fragment „Do światła” dowiecie się, jak doszło do wspólnej wędrówki Tarana i Gleba.

Fragment dostępny jest też w formie audio w niezrównanej interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

http://www.youtube.com/watch?v=iBXQTDcj2L4

Po zapoznaniu się z fragmentem zapraszamy do udziału w konkursie na stronie metro2033.pl. Należy odgadnąć, co będzie gratisową niespodzianką dołączaną do każdego egzemplarza książki „Do światła”. Jeden z siedmiu termosów opatrzonych logo Uniwersum Metro 2033 może być Twój!

Poprzednie fragmenty znajdziecie:

http://www.youtube.com/watch?v=F6xMaAyjCSk 

http://www.youtube.com/watch?v=iExWzzrQE3g

Kolejny fragment książki