I GNIEŹNIEŃSKI KONWENT FANTASTYKI „FANTASMAGORIA”

FANTASTYCZNA GIEŁDA

Szukasz ciekawej książki fantastycznej? Masz w domu niepotrzebne egzemplarze i chętnie się z kimś wymienisz lub oddasz w dobre ręce? Znudziły się Tobie gry, a szafę zapełnia stos czasopism fantastycznych i komiksów sprzed lat? Od lat poszukujesz upragnionego Jednego Egzemplarza? Mamy ciekawą propozycję!



Serdecznie zapraszamy do udziału w „Fantastycznej Giełdzie”, która towarzyszyła będzie rozpoczynającemu się w piątek, 12 marca 2010 r. w Miejskim Ośrodku Kultury  I Gnieźnieńskiemu Konwentowi Fantastyki „FANTASMAGORIA”.
Giełda będzie miała charakter wolnej wymiany książek, komiksów, czasopism, gier komputerowych i planszowych i innych materiałów z dziedziny Fantastyki. Możliwa będzie ich sprzedaż, wymiana bądź po prostu przekazanie w „dobre ręce”. Chętnych na pewno nie zabraknie!

Giełda będzie miała miejsce podczas Konwentu w sobotę 12 marca w g. 11-18 w holu Miejskiego Ośrodka Kultury. Własne materiały można przynieść na samą Giełdę lub złożyć już od poniedziałku, 8 marca w sekretariacie MOK.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Przypadający w pierwszej dekadzie marca Międzynarodowy Dzień Pisarza jest świetną okazją do przypomnienia autorów literatury fantastycznej, o których będzie można usłyszeć podczas zbliżającego się I Gnieźnieńskiego Konwentu Fantastyki „FANTASMAGORIA” (12-13 marca 2010 r.).

W sobotnie przedpołudnie zaprezentowana zostanie prelekcja pt. „Dukaj na kozetce, czyli o mechanizmach psychologicznych w powieściach J. Dukaja”. Dowiemy się z niej wielu rzeczy o prozie bodajże najciekawszego obecnie pisarza fantastyki w Polsce  - Jacka Dukaja. Jest to niewątpliwie trudna, lecz niesamowita literatura łącząca elementy fantastyki i science-fiction, nierzadko odwołująca się do filozofii, religii czy nauk ścisłych.

W samo południe natomiast spotkamy się z prozą H.P. Lovecrafta – czyli amerykańskiego mistrza grozy, twórcy słynnego cyklu opowieści o tzw. „mitologii Cthulhu”. Niedługo potem staniemy „oko w oko” z najsłynniejszym barbarzyńcą w literaturze – Conanem i jego twórcą – R. E. Howardem.

Wieczorem z kolei posłuchamy opowieści o świecie planety Arrakis, na której toczy się akcja kultowej już powieści F. Herberta „Diuna” oraz całkowicie zmieniając nastrój, odwiedzimy Świat Dysku i jego niezwykłych bohaterów wymyślonych przez niedoścignioną wyobraźnię angielskiego pisarza T. Prattchetta.

Szykuje się zatem spora dawka literatury podczas naszego Konwentu. Szczegółowe informacje na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

                                                                                                                           PIOTR WIŚNIEWSKI