VIII MIEJSKIE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE "O ZŁOTĄ STALÓWKĘ"

Powrót z Sycylii, czyli perypetii ciąg dalszy...

 "Weekend majowy już przebrzmiał… Po sycylijskich wojażach sfrustrowana powróciłam na łono ojczyzny. Na lotnisku wypiłam włoską cappuccino, w holu Dworca Centralnego zjadłam sushi. Pomyślałam również o gorących daniach: kotlet de volaille, gulasz angielski, pieczeń rzymska – przysmaki wszech czasów! Nasycona, mimochodem rzuciłam okiem na leżący nieopodal katalog szwedzkiego sklepu IKEA. Dostrzegłam w nim prześmieszną reklamę ze sławetną antynauczycielką. (...)".

 

21 maja 2011 r. po raz pierwszy w otwartej przestrzeni miasta - na gnieźnieńskim Rynku - odbyło się VIII Miejskie Dyktando Ortograficzne "O Złotą Stalówkę Prezydenta M. Gniezna". Każdy, kto tylko czuł się na siłach, mógł wziąć w nim udział. W sumie przystąpiło do niego 38 uczestników z Gniezna i okolic. Organizatorką dorocznego wydarzenia była  doradczyni metodyczna Grażyna Piotrowska. W ułożeniu dyktanda oraz w przeprowadzeniu zadań drużynowych pomogły jej Kuźnianki: Sylwia  Brzezińska, Irmina Kosmala oraz Agnieszka Lange.

 

Pani Grażyna Piotrowska odczytała gnieźnianom tekst dyktanda, jak zwykle pełnego przeróżnych trudności ortograficznych, ale nieco krótszego od tych, dyktowanych w poprzednich latach.

 


 Na zdjęciu Grażyna Piotrowska - organizatorka dorocznego przedsięwzięcia

 

Zwycięzcą okazał się Maciej Jasiński.


 Od lewej: Maciej Jasiński, Grażyna Piotrowska, prezydent m. Gniezna Jacek Kowalski

 

II miejsce zajął Sergiusz Kaźmierski, natomiast III miejsce przypadło Łukaszowi Gądkowi.

Wyróżnienia otrzymali: Stanisław Gajos - laureat zeszłorocznego dyktanda, Dariusz Zakrzewski, Wojciech Prusakiewicz oraz Waldemar Ziętek.

 


 Uczestnicy dyktanda


Komisja: od lewej - Irmina Kosmala, Agnieszka Lange i Sylwia Brzezińska

 

W drugiej części spotkania przeprowadzono zabawne potyczki drużynowe, w których wzięli udział przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury, Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, uczennice Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie oraz przedstawiciele Przemian na Szlaku Piastowskim.

 


  Rywalizujące drużyny

 

Uczestnicy musieli m.in. w żartobliwy sposób opisać swoje miejsce pracy, pokazać na migi wylosowany związek frazeologiczny bądź przysłowie, czy też z rozsypanki słownej ułożyć śmieszną rymowankę.

 

Najlepsza w tej kategorii okazała się tak, jak w zeszłym roku, drużyna Urzędu Miejskiego.

Zwycięzcom gratulujemy!

 

 ~ ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~  ~