Duszka Migawki niezwykłe podróże do Łodzi Fabrycznej - Dariusz Staniszewski
PATRONAT MEDIALNY: KUŹNIA LITERACKA
Nie każdy duszek straszny…
Do rąk młodego czytelnika (np. moich dwóch synów) za sprawą Literackiej PKP-Jazdy i Wydawnictwa Komograf trafiła nietypowa bajka kolejowa – opowieść o powstaniu słynnego łódzkiego dworca w XIX wieku.
Tytułowy bohater bajki Dariusza Staniszewskiego – Duszek Migawka – objawił się moim malcom niczym superbohater. By oprowadzić dzieci po najbliższym jego sercu świecie – łódzkiego dworca, peronach, przejeżdżających tamtędy pociągach, oraz przemianie, jakiej uległ ów dworzec w czasie – Duszek Migawka musiał użyć magicznych mocy.
Bardzo spodobał się moim synom pomysł przemieszczania się bohatera w czasie. Dzięki temu wraz z nim mogli zobaczyć, jak zmieniła się Łódź Fabryczna na przestrzeni przeszło stu lat.
Jak na porządnie wydaną bajkę przystało – słowa w niej zawarte podparte zostały kolorowymi ilustracjami wykonanymi przez Annę Wajdę oraz prawdziwymi zdjęciami ukazującymi dziewiętnastowieczny dworzec Łodzi Fabrycznej.
Czy Duszek Migawka naprawdę tam mieszka? A co on je? A czy nie boi się, że przejedzie go pociąg?
Na te i inne trudne pytania trzeba było odpowiedzieć malcom po przeczytaniu bajki.
Na końcu natomiast czekała na nich niespodzianka – obrazkowy kolejowy quiz.
Jeżeli i Wy macie maluchy w wieku mniej więcej od czterech do ośmiu lat, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Gwarantuję dużo zabawy i humoru, połączonych z dawką niesztampowo przekazanej wiedzy.
Irmina Kosmala