Duszka Migawki niezwykłe podróże do Łodzi Fabrycznej - Dariusz Staniszewski

Duszka Migawki 2021.jpg

PATRONAT MEDIALNY: KUŹNIA LITERACKA

 


Nie każdy duszek straszny…

Do rąk młodego czytelnika (np. moich dwóch synów) za sprawą Literackiej PKP-Jazdy i Wydawnictwa Komograf trafiła  nietypowa bajka kolejowa – opowieść o powstaniu słynnego łódzkiego dworca w XIX wieku.

Tytułowy bohater bajki Dariusza Staniszewskiego – Duszek Migawka – objawił się moim malcom niczym superbohater. By oprowadzić dzieci po najbliższym jego sercu świecie – łódzkiego dworca, peronach, przejeżdżających tamtędy pociągach, oraz przemianie, jakiej uległ ów dworzec w czasie – Duszek Migawka musiał użyć magicznych mocy.

Bardzo spodobał się moim synom pomysł przemieszczania się bohatera w czasie. Dzięki temu wraz z nim mogli zobaczyć, jak zmieniła się Łódź Fabryczna na przestrzeni przeszło stu lat.

Jak na porządnie wydaną bajkę przystało – słowa w niej zawarte podparte zostały kolorowymi ilustracjami wykonanymi przez Annę Wajdę oraz prawdziwymi zdjęciami ukazującymi dziewiętnastowieczny dworzec Łodzi Fabrycznej.

Czy Duszek Migawka naprawdę tam mieszka? A co on je? A czy nie boi się, że przejedzie go pociąg?
Na te i inne trudne pytania trzeba było odpowiedzieć malcom po przeczytaniu bajki.
Na końcu natomiast czekała na nich niespodzianka – obrazkowy kolejowy quiz.

Jeżeli i Wy macie maluchy w wieku mniej więcej od czterech do ośmiu lat, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Gwarantuję dużo zabawy i humoru, połączonych z dawką niesztampowo przekazanej wiedzy.

 

                                                                         Irmina Kosmala