04.04.2024 – DOROŚLI DZIECIOM – czytali i opowiadali bajki

Co roku, 2 kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
Tym razem przypadł on tuż po świętach wielkanocnych, w związku z czym Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wraz z Irminą Kosmalą i Jarkiem Mixerem Mikołajczykiem, czyli sławetnym Panem Walizką, zaprosili najmłodszych czytelników do Domu Sąsiedzkiego „Pod Sówką” przy ul. Staszica w Gnieźnie w czwartek, 4 kwietnia.

 

Mikser i dzieci.jpg

Na zdjęciu Jarek Mixer Mikołajczyk w roli Pana Walizki

 

Irmina Kosmala pokrótce przybliżyła dzieciom różne rodzaje bajek oraz zaprezentowała utwór Jana Brzechwy „Kwoka”, natomiast Pan Walizka wprowadził swoich małych widzów w świat magii i teatru.

To było niezwykłe wydarzenie! Podczas godzinnego spotkania z bajką każdy z uczestników mógł otworzyć i zajrzeć do czarodziejskiej walizki, posłuchać tybetańskiej opowieści o ratowaniu zwierząt oraz przekonać się, że aby pomóc komuś w potrzebie, nie trzeba wcale być potężnym jak dąb, umięśnionym jak strongman czy szybkim jak gepard. Wystarczy odrobina pomysłowości oraz krztyna odwagi.

Na koniec Ewa Jaworska przybliżyła dzieciom jedną z baśni Hansa Christiana Andersena „Brzydkie kaczątko” oraz pokazała, w jak ciekawy sposób może być zaprojekowana książka, by przykuła uwagę dziecięcych oczu.

W związku z  ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci w czytelniczą akcję, realizatorzy dzisiejszego wydarzenia obiecują, że spotkają się w tym samym miejscu ponownie za rok. Do zobaczenia!

 

Irmina kwiecien 2024.jpg

Irmina Kosmala

Mikser tybetanski.jpg

Pan Walizka - Jarek Mixer Mikołajczyk

Ewa Jaworska 2024.jpg

Ewa Jaworska