Rozgrywka - Bartek Marcinkowski
Jest rok 1985. Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak wiedzą już, że system komunistyczny nie utrzyma się w Polsce, a nie mogą w żaden sposób liczyć na bratnią pomoc ze strony pogrążonej w chaosie Rosji Radzieckiej. Muszą wymyślić plan, który pozwoli im zachować wpływy w demokratycznej Polsce, angażując po swojej stronie działaczy opozycji. Kiszczak wpada na pomysł, który okazuje się być równie ohydny, co skuteczny. Książka nie tylko przez cały czas trzyma w napięciu, ale też ukazuje realistyczne tło historyczne, sposoby działania opozycji, jak również stopień inwigilacji oraz metody łamania przeciwników systemu przez bezpiekę. Okrasą wszystkiego są żywe, realistyczne dialogi i zadziwiające sploty losów poszczególnych bohaterów.
Gdy ziarenko historii padnie na podatny grunt wyobraźni pisarza…
…otrzymujemy akcję „Hiacynt”. To plan, który zrodził się w przebiegłych umysłach Jaruzelskiego i Kiszczaka. Rok 1985. Dogasa pochodnia komunizmu – jak zachować zaszczyty, honory i stołki?
Zajrzyjcie do „Rozgrywki”!
Takiej powieści politycznej jeszcze nie było! Bartek Marcinkowski przekroczył granice historycznej wyobraźni i zafundował nam powieść, która wykracza daleko poza czytelnicze oczekiwania. Jak tego dokonał?
[Ewa http://www.pulchralibra.blogspot.com/]