Pani La Muerte - Aleksandra Komorowska

Pani_LaMuerte_okl.jpg


Jakie tajemnice skrywają Aztekowie?


"Pani La Muerte" stanowi literacką wyprawę, która od pierwszej strony wciąga czytelnika w niezapomnianą podróż, prowadząc go przez zaklętą historię, bogatą w elementy azteckiej kultury oraz nieoczekiwane intrygi. Aleksandra Komorowska splata te wątki w spójną opowieść o desperackiej próbie ocalenia Zakonu.


Krwawe azteckie rytuały w podziemiach łódzkiej willi.


Amelia jest przywódczynią pradawnego, azteckiego Zakonu Krwawego Księżyca. Za czasów jej panowania zaczyna spełniać się przepowiednia o końcu zakonu. Członkinie giną okrutną śmiercią, a nagrania z egzekucji dostarczane są ich przywódczyni. Wkrótce okazuje się, że mroki przeszłości skrywają znacznie więcej tajemnic. Amelia zbyt wiele razy rozwścieczyła boga, któremu służy, by móc liczyć na akt łaski.


Walka o istnienie zakonu nie toczy się tylko pomiędzy seryjnym mordercą i Amelią. Bezlitosny Mroczny Pan również pragnie wymierzyć sprawiedliwość, a prawa rządzące światem Azteków są brutalne i krwawe. Każde przewinienie musi spotkać kara. Czy Amelii uda się oszukać przeznaczenie i ujść cało z tej rozgrywki na śmierć i życie?