Ostatnie tango - Piotr C.

Ostatnie_tango_okl.jpg

 

Taniec z przeznaczeniem

Autor Pokolenia Ikea powraca tanecznym krokiem. Tym razem Piotr C. wysyła Ci zaproszenie na parkiet, którego nie możesz odrzucić.

Życie Drwala znaczącymi jest wypełnione mało relacjami, narkotykami i próbami ucieczki od rzeczywistości. Wytrwale odlicza dni do własnego końca, ale gdy los podsuwa mu okazję, która choć na chwilę wyrwie go z monotonicznego rytmu, taksówkarz decyduje się zaszaleć, jak jeszcze nigdy.

Trzy kobiety.

Narkotyki.

Wielka wygrana.

I zdrada.

Kiedy Drwalu, dawny zawodnik, kibol i gangster, kończy odsiadkę i zostaje taksówkarzem, jego życie staje się mierne i nudne. Nie dodają mu barw ani drobna dealerka narkotykami, ani kobiety, które bierze do łóżka, ani tabletki, które losuje ze słoika. W końcu czterdziestoczteroletni Drwalu ma dość. Postanawia znaleźć sposób, by zadać sobie śmierć szybko i skutecznie. Wyznacza datę rozstania ze światem i wtedy wszystko się komplikuje: wygrywa los na loterii i postanawia ostatni raz przed śmiercią zaszaleć w Warszawie.

 

A jeśli musisz żyć w Kombinacie, A jeśli musisz jeździć taksówką, A jeśli handlujesz narkotykami, A jeśli zostało ci osiem dni życia, I wszyscy na ciebie polują… Co robisz? Zamykam drzwi od chałupy. Wiem, że tu już nie wrócę. Nie mam zamiaru o tym myśleć. O niczym nie mam zamiaru myśleć. Czas na ostatnie wakacje mojego życia. W Kombinacie została mi do zrobienia tylko jedna rzecz. Poczuj rytm wielkiego miasta. Podążaj tanecznym krokiem za Drwalem w stronę nieuchronnego końca.

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/Ostatnie_tango