Czytajmy fantastykę!

Spotkanie z Wiktorem Kol.

W czasie codziennych wędrówek przechodzą obok nas ludzie pełni pasji, czasami pozwolą na chwilę rozmowy z sobą, umożliwią nam moment zadumy nad upływem czasu, spojrzenia ich oczami na świat wokoło. Z człowiekiem o ciekawym wnętrzu można było się spotkać w czwartkowe przedpołudnie w bibliotece publicznej.

Na spotkanie z Wiktorem Kolińskim, twórcą Klubu Fantastyki Fantasmagoria, zaprosił młodzież szkolną dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, Janusz Ambroży.

Wiktor Koliński to niezwykle interesujący człowiek, znający się na fantastyce i potrafiący o niej dyskutować. Wiele jego tez i spostrzeżeń wartych było zapisania i zapamiętania. Okazało się, że jego zainteresowania są dosyć rozległe; nie tylko książka, film zwłaszcza z dziedziny fantastyki, manga, anime, ale także... łucznictwo historyczne.

W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy mogli wykazać się wiedzą z fantasy i fantastyki naukowej podczas układania Fantastycznego Alfabetu. Dyskusja z współorganizatorem Konwentu Fantastyki odbyła się w ramach cyklu „Ludzie i ich pasje”.

Spotkania mają charakter cykliczny, edukacyjny i informacyjny. Odbywają się w formie prezentacji i moderowanej rozmowy na tematy związane z literaturą, kulturą, historią…. Na kolejne z tego cyklu już teraz, zapraszają Ewa Jaworska i Magdalena Karpińska z gnieźnieńskiej biblioteki.