Miłość do trzech zuckerbrinów - Wiktor Pielewin

Miłość do trzech Zuckerbrinówbaner2017

PATRONAT MEDIALNY: KUŹNIA LITERACKA

Postmodernistyczna powieść „Miłość do trzech zuckerbrinów” Wiktora Pielewina już w sprzedaży.

„Miłość do trzech zuckerbrinów” pasjonująca, postmodernistyczna powieść, która pozwoli nam rozszyfrowywać zmyślnie poczynione przez autora aluzje. Bezpośrednie odniesienia do częściowo znanych nam realiów, dzięki którym zaczniemy zastanawiać się, czy świat, jest takim, jak nam się wydaje. Autorem książki jest współczesny prozaik, który nie boi się intrygujących aluzji, Wiktor Pielewin. Powinniśmy wiedzieć, że ten autor zmyślnie omija cenzurę.

„Zuckerbrinów” możemy wyobrazić sobie jako potrójny, szalenie niebezpieczny wirus. Walka z przeciwnikiem zdaje się bezsensowna, ponieważ antidotum nie istnieje, a „wirus” można zgładzić tylko razem z zarażonym człowiekiem. Główny bohater powieści uwikłany w sztywne, społeczne ramy społeczne staje się pobocznym obserwatorem chorego systemu. Całkowita wolność zdaje się nieosiągalna, ale cenne spostrzeżenia i dynamiczne rozważania pozwalają wyciągnąć nieprzyjemne wnioski. Dzięki nim uświadomimy sobie jaką rolę pełni rosyjski konsument w życiu swego kraju.

"Miłość do trzech zuckerbrinów"

http://www.psychoskok.pl/produkt/milosc-trzech-zuckerbrinow

Intrygująca sylwetka autora to niepodważalny atut książki. Wielu Czytelników w pierwszej kolejności zwróci jednak uwagę na okładkę. To właśnie na niej widnieje wymowny tytuł. W terminie „zuckerbrin” odnajdziemy imiona dwóch gigantów internetowego świata. Jest to: Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Nie jest to przypadek, lecz wyimaginowana aluzja. Dzięki niej zastanowimy się: kto rządzi naszym światem? Co więcej, tytuł powieści to aluzja do bajkowej sztuki „Miłość do trzech pomarańczy”.

Pielewin ukazał w książce społeczeństwo internetu, konsumeryzmu, niewolnictwa informacyjnego, seksu i terroryzmu. Fabuła błyskawicznie wciąga. Naszej uwadze nie umkną także takie wątki jak: Majdan w stolicy Ukrainy, czy 2-kilogramowy złoty bochenek chleba znaleziony po ucieczce Janukowycza.

 

Patronat nad książką objęli: Fundacja Polonia Union, Kuźnia Literacka, ZażyjKultury.pl, BookHunter.pl, bookendorfina

 

Wiktor Pielewin -  współczesny prozaik rosyjski jest jednym z najbardziej znaczących twórców światowej kultury. W roku 1992 autor otrzymał Rosyjską Nagrodę Bookera za opowiadania zebrane w książce Niebieska Latarnia, a w roku 2009 ogłoszono go najbardziej wpływowym intelektualistą Rosji.

Więcej informacji o książce znaleźć można na stronie:

https://www.facebook.com/wiktorpielewin

http://www.psychoskok.pl/autorzy/wiktor-pielewin

http://www.psychoskok.pl