Nie ufaj nikomu - Filip Lewicki

nie ufaj nikomu

PATRONAT MEDIALNY: KUŹNIA LITERACKA

Premiera książki będzie miała miejsce dnia 21/02/2018 roku.

 

– Możecie płakać, narzekać, zesrać się, albo szczać w gacie… Ale zadanie musicie wykonać! Jeśli nie możesz latać, biegnij. Jeśli nie możesz biec, idź. Jeśli nie możesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód!   Takie słowa usłyszeli chłopacy na szkoleniu, w tym Vasilij, gdy musieli przejść wyznaczoną trasę pod ostrzałem z kałachów i wybuchających dookoła granatów. Za zadanie mieli donieść w odpowiednie miejsce materiał wybuchowy, podłączyć go, wrócić na swoje miejsce i go zdetonować. Wtedy zadanie było zaliczane.

Vasiliemu, jako jednemu z nielicznych się to udało. Nie uległ panice i na spokojnie, aczkolwiek sprawnie, wypełnił zadanie.    Za to zdecydowanie nie miał szczęścia jeden z żołnierzy, który przy wykonywaniu tego zadania uniósł głowę zbyt wysoko i został śmiertelnie postrzelony. Przerwano wtedy ćwiczenia, ale tylko na chwilę, aby usunąć ciało z poligonu. Kowalow wskazał trupa i oznajmił, że tak skończy każdy, kto nie będzie skrupulatnie wykonywać jego poleceń.

Główny bohater Vasilij ma słabe kontakty z rodzicami, nie ma rodzeństwa, ma żonę, którą kochał bardzo mocno do czasu, aż go zdradziła. Miał kochankę daleko od domu. Ma nietypowe i specyficzne relacje z synem – trzymają na dystans swoje relacje i emocje. Liczy się dla nich tylko misja i są pogodzeni z możliwością, że w każdym momencie któryś z nich może zginąć.

Ma zaufanego przyjaciela z Rosji, który jest jego głównym kontaktem ze światem zewnętrznym. To on również ogarnia mu broń, info o swoich celach, a także transport na terenie całego świata.

 

Patronat medialny nad książką objęli:  Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi, Kuźnia Literacka, Worldbysabina, Książkowy świat wyobraźni