Nowość wydawnicza: Letni expres poetycki - Antologia

letni okl

Miło nam poinformować Państwa o fakcie ukazania się  pierwszej obszernej antologii - firmowanej przez Literacką pkp-jazdę oraz wydawnictwo Komograf.

Letni expres poetów to zbiór siedemdziesięciu autorów, którzy poprzez poezję, prozę oraz fotografię w pełni oddają to – czym jest dzisiaj kolej. Pośród wielu stron odnajdziemy m.in. refleksję dotyczącą filozofii podróży, namysł nad współczesnym pośpiechem czy pędem, spojrzenie na erę parowozów.

Książka wydana w formacie b5 jest przede wszystkim subtelnym zapisem lata oraz tego, co może się wydarzyć w pociągu do drugiego człowieka. Wśród wierszy nie brakuje optymizmu, refleksji, czy spojrzenia na traumatyczne wypadki z żelaznych szlaków. Poezja połączona z fotografią, daje rzetelny obraz nie tylko polskiej kolei, bowiem swoje utwory nadesłali również goście z zagranicy. Warto tu wymienić m.in. czeskiego kierownika pociągów osobowych, czy Hiszpana, który przesiada się do pociągu z Warszawy.

Oprócz wyżej wymienionych, w antologii znajdziemy twórczość Włochów oraz Greków. Do naszych pociągów tęsknią również rodacy, którzy rozsiani po świecie nadesłali swoje wiersze i zdjęcia ilustrujące lokalną kolej.

Letni expres poetów, mimochodem stał się jak Orient Expres, i dotrze do takich zakątków, jak: Belgia, Rzym, Szkocja oraz Dania. Około trzysta różnorodnych wierszy stanowić będzie doskonałą lekturę do jakiejkolwiek dalekiej podróży odbytej choćby pociągiem. Jest to wyśmienita okazja do świętowania lata i najlepszych swoich wspomnień.

Kużnia Literacka objęła patronatem medialnym powyższą antologię.  Ponadto patronami medialnymi antologii są: Koleje Mazowieckie, Szybka Kolej Miejska w Warszawie, Warszawska Kolej Dojazdowa, Wars S.A., Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu, Stowarzyszenie Rozwoju Kolei Górnego Śląska, Kolejwizja, portal oraz czasopismo Na Stronie. Więcej o książce, autorach na stronie: literacka.pkp-jazda.pl