Ćwiczenia kreatywnego pisania - Alžběta Bublanová, Andrea Selzerová

 

ćwiczenia_baner do newslettera 700x325 px.jpg

PATRONAT MEDIALNY: KUŹNIA LITERACKA

Książka dostępna w przedsprzedaży w  Sklepie Pełnym Mocy. Premiera 3.03.2022. Wysyłka zakupionych w SPM egzemplarzy rozpocznie się w dniu premiery.

Szanowni Państwo,

Oddajemy w Państwa ręce podręcznik kreatywnego pisania wzbogaconego o liczne ćwiczenia, których układ niezwykle motywuje do pracy nad własnym warsztatem.

Dzięki Alžběcie Bublanovej i Andrei Selzerovej odkryjesz, w jakich warunkach najlepiej ci się pracuje oraz własne sposoby na blokadę twórczą. Zastanowisz się, dla kogo chcesz pisać. Wybierzesz swój gatunek, przemyślisz fabułę, opisy, dialogi. Przekonasz się, że praca pisarza to nie tylko natchnienie, ale przede wszystkim samodyscyplina i rzetelne wyznaczanie sobie kolejnych zadań. Na końcu drogi są satysfakcja i poczucie szczęścia.

Dzięki autorkom i ich ćwiczeniom każdy czytelnik, który zastanawia się nad tym, czy w przyszłości stanie się pisarzem, ma szansę spełnić swoje marzenie.

Samych wspaniałych książek życzę
i pisarzom, i czytelnikom!

Sylwia Chrabałowska, Wydawnictwo Moc Media

 

--------------------------------------------------------------

O książce:

Oto zestaw sprawdzonych rad dla młodego pisarza. Poradnik dotyczy wszystkich etapów pracy nad książką. Ćwiczenia kreatywnego pisania wskazują, jak z prezentowanej wiedzy korzystać w praktyce.

 

Chcesz odkryć swoje twórcze „ja” lub pogłębić wiedzę na temat kreatywnego pisania? „Ćwiczenia kreatywnego pisania. I Szekspir jakoś zaczynał” prowadzą przez najważniejsze elementy rzemiosła. Poznasz proces twórczy, jak pracuje się z pomysłami i tematami. Nauczysz się, jak planować, budować historie i bohaterów oraz dialogi. Dowiesz się, co zrobić z gotowym tekstem.

Zeszyt ćwiczeń dostarcza praktycznej i wszechstronnej wiedzy o twórczym pisaniu. Dopełnieniem jest część poradnika dotycząca technik pisania i właściwego doboru środków językowych.

W książce znajdziesz 47 ćwiczeń, ćwiczenia uzupełniające, inspirujące przykłady, pisarskie spostrzeżenia i twórcze rady. Zanurz się z lekkością w świat pisarzy, kreatywności i wyobraźni!

 

Fragm. recenzji:

"Życzę ci lekkiego pióra. Jeśli sądzisz, że to nierealne, uwierz mi, że nawet twórcza nędza jest w gruncie rzeczy piękna. Szczególnie, gdy pomoc jest w pobliżu, a taką jest ta książka. Osobiście jestem za nią wdzięczna autorkom."

Jana Divišová, dziennikarka

 

Informacje o autorkach:

Alžběta Bublanová

Alžběta Bublanová w 2012 r. zdobyła nagrodę Máchova růže od Akademii Czeskiej Literatury za zbiór opowiadań „Čtyři stěny”. Opublikowała powieści „V Tichu”, „Barák” (Kamienica), „Ti, kterým se narodíš” (Im przeznaczone) oraz opowiadania „Odraz ode dna”. Urodzona w Brnie, ukończyła Akademię Literacką im. Josefa Škvoreckiego w Pradze. Od ponad czterech lat uczy kreatywnego pisania w ramach projektu Kursy z salonu i wydaje lokalny magazyn „Náměsíčník” o jednej z praskich dzielnic.

 

Andrea Selzerová

Założycielka Kursów z Salonu (2014). Opracowuje koncepcje kursów online i offline, mające na celu rozwijanie potencjału twórczego. Stworzyła platformę internetową do nauki kreatywnego pisania Start Writing. Jest współautorką 21-dniowego notatnika pisarza. Studiowała dziennikarstwo, interesuje się kreatywnością i procesem twórczym, udziela korepetycji i uczy profesjonalnego pisania.