Czerwień obłędu - Dawid Waszak

 

czerwien obledu okl2015

Miło nam poinformować Czytelników Kuźni Literackiej, że książka, którą objęliśmy patronatem medialnym, zdobyła 1 miejsce w rankingu horror/thriller:

http://datapremiery.pl/ranking-ksiazki-horror/ Autorowi gratulujemy!

 

Jak zareagowalibyście, gdybyście doznali wizji? Jeśli zauważylibyście swoją śmierć, to czy po przebudzeniu wiedzielibyście jak się zachować, aby jej uniknąć? Walczylibyście o swoje życie? A co, jeśli zobaczylibyście śmierć swojej ukochanej osoby? Wiedzielibyście np. kiedy, jak i z kogo ręki zginie. Czy udawalibyście, że wizja nie miała miejsca? Czy może zrobilibyście wszystko, żeby uratować swoją drugą połówkę?

Przed takim dylematem stanął Dorian, główny bohater książki "Czerwień Obłędu". Mężczyzna, budząc się, doznaje kilku wizji, z których każda się spełnia. Z czasem zauważa, że każdą z nich może zmienić.

Kolejnej wizji doświadcza po kilku dniach, jadąc do pracy. Widzi mężczyznę, który z zimną krwią morduje jego żonę. Po przebudzeniu Dorian uderza w drzewo, jednak udaje mu się ujść z życiem.

Po powrocie do zdrowia, Dorian wraca do domu i zaczyna robić wszystko, aby ocalić ukochaną. Amelia (żona głównego bohatera) zauważa, że mężczyzna zaczyna nadużywać leków przeciwbólowych. Owymi lekami tłumaczy tajemnicze wizje mężczyzny, które zaczynają go przerastać.

Czym tak na prawdę jest jego dar? Czy uda mu się uratować żonę? Czy wizje są prawdziwe?
O tym będziecie się mogli sami przekonać już w tym roku. :)

Zaciekawieni? Mam nadzieję, że tak. :)

Do zobaczenia... :)

Dawid Waszak